ПОЧИНА АВСТРИЙСКИЯТ МИТРОПОЛИТ МИХАИЛ

В ранната утрин на 19 октомври от този свят си отиде Негово Високопреосвещенство митрополита на Австрия Михаил (Стайкос). За всички,които го познаваха загубата е голяма,защото дядо Михаил беше наистина оправдаваше думата архиерей – строг към себе си,но благ към своето паство. Неговото благост и жизненост удивяваха всички. В последните няколко месеца митрополит Михаил мъжествено се бори с най-опасната болест - ракът и със силна вяра в Спасителя понасяше всичките изпитания.
В качеството си на вицепрезидент Корсунският епископ Нестор взе участие в поредното заседание на Асамблеята на православните епископи в Швейцария (AEOS), съобщава сайтът на Корсунска епархия.
