Той ще бъде назоваван с името Шио III.
Останлите кандидати са получили съответно:
митрополит Потийски и Хобски Григорий - 7 гласа,
митрополит Урбнискии и Руиски Иов -9 гласа;
В своето архипастирско слово заяви:
„Досточтими отци, братя и сестри. Трудно ми е да изразя ония духовни чувства, с които приемам това избиране. Възнасям благодарение Богу, Който изля Своята милост над мене, гршният.
Слава на Пресвета Богородица, на преподобни Шио Мгвимски и на всички светии.
Благодаря на архиереите от Светия Синод.
Особена благодарност отдавам на грузинския народ — за неговите молитви и любов.
Наистина, Тежък е кръстът на пастирското служение. Прося да се молите за мене, за нашия народ, та достойно да го управлявам за благото на нацията.“
Тържествената интронизация (въдворяване) на патриарх Шио ще се извърши утре, в деня на свети апостол Андрей Първозвани.
Слава Богу! Достоен!
Да се помолим за успешно служение на патриарх Шио III - да води Грузинската православна църква по пътя на спасението и благовестието!