„Да не се поддаваме на много внушения по разни сайтове и фейсбуци от хора, които току-що са дошли във вярата и почват да учат православните, въобще да учат хората на вяра. Вчера е дошъл в Православието и започва да учи как се постъпва и как се живее по православному.

Има някои такива сайтове, според които нищо друго не било необходимо, за да се пристъпи към светото Причастие, освен страх Божий, вяра и любов. Ами изповедта? Ами благоговението? Ами, ако не е постил човек, може ли да пристъпи към светото Тайнство за спасение? В никакъв случай!

Безразличието ще направи това, което направи дяволът с Иуда, който презря Христа и с лукава съвест пристъпи към Чашата и влезе дяволът в него и го погуби. Така равнодушието, така самонадеяността, така дързостта да пристъпим, без да сме се очистили с покаянието и изповедта, с благоговение, с пост и с молитва, няма да бъде в наша полза, а ще бъде за вреда на нашите души“.

 

 

Слушайте "Радио Канон"

Baner radio 3 1